HAKKIMIZDA
BARAKFAKİH ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Ankara yolundan şehir merkezine doğu yakasından girildiğinde, Ulu Şehir Bursa’yı ilk olarak OSB’miz karşılıyor. Güçlü ve modern fabrikaları, yeşil ve doğa dostu tesisleriyle; Bursa’ya Sanayi Kenti dedirtecek ilk izlenim buradan başlıyor. Bursa İli, Kestel İlçesi Barakfakih Mahallesi sınırları içerisinde yer alan OSB’miz, Bursa şehir merkezine 15 km. mesafede ve Bursa-Ankara yolu üzerindedir.

“Önce İnsan” Anlayışıyla Hareket Etmekteyiz.

Etrafında “yerleşim alanı bulunmayan” ender OSB’lerden biriyiz. OSB’mize en yakın yerleşim yeri 3 km. mesafedeki Barakfakih Mahallesi olup, gerek OSB’miz içerisinde ve gerekse de etrafında hiçbir şekilde konutlaşmaya müsaade edilmemekte ve imara açılmamaktadır. OSB’miz, “İnsana değer veren yapısıyla gelecek nesillerimizin korunmasına ve insan sağlığına çok büyük önem vermektedir.

155 fabrika, 11.000 çalışanıyla Ülke Sanayisine Güç Katıyoruz.

OSB’miz sınırları içerisinde 155 adet fabrikamızın çarkları dönerken, 11.000 adet çalışanın el, emeği göz nuru ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. İleri Teknoloji kullanımı

ve Ar-Ge merkezleriyle sanayicilerimiz gelecek nesillerimiz için sürdürülebilir kalkınmada önemli roller üstlenmektedirler.

MİSYONUMUZ

Çevreye olan görevlerimizden asla ödün vermeden inovatif yapısı ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden; çalışanları, yönetici ve sanayicisiyle önce insan anlayışı içerisinde, uluslararası kalite standartlarında hizmet sunan; sektörde öncü uygulamalarıyla öne çıkan örnek bir OSB olmak.

VİZYONUMUZ

Mükemmeliyet odaklı, güvenilir, çevre ve insana saygılı lider bir kurum olmak.