HABERLER
BARAKFAKİH ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooperatifi İle İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirdi
06.03.2024
Barakfakih OSB, Kestel OSB ve Uludağ OSB, Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooperatifi İle İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirdi
Bursa Valisi Sayın Mahmut Demirtaş'ın BOSAB Ziyaret Etti
15.02.2024
Bursa Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, Bursa'nın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri olan Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.
Müteşebbis Heyet Toplantısı, Bölgenin Gelişim ve Yatırım Planlarını Değerlendirdi
15.01.2024
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Başkanımız ve Kestel Kaymakamı Sayın Recep Öztürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
BOSAB, KOSAB ve Uludağ Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
13.12.2023
Barakafakih OSB, Kestel OSB ve Uludağ Üniversitesi arasında, istihdamın güçlendirilmesi ve ekonomik kalkınmaya daha fazla katkı sağlanması amacıyla Üniversite-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı.
BOSAB, Yeşil ve Dijital Dönüşüm Konularında Bilgilendirme Etkinliği Düzenledi
30.11.2023
Barakafakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), BTSO Enerji Verimliliği Merkezi (EVM) ve Bursa Model Fabrikası'nın (BMF) hizmetleriyle ilgili bir bilgilendirme etkinliği düzenledi.
Yeşil Çevre ve BOSAB Arasında Ambalaj Atıkların Toplanması ve Ayrıştırılması Merkezi Protokolü İmzalandı
19.10.2023
Barakafakih OSB Bölge Müdürü Semih İdil ve Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın, ambalaj atıklarının toplanması ve ayrıştırılması merkezi kurulumuna ilişkin bir protokol imzaladılar.
Bölge Yetkililerinden Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'a İade-i Ziyaret
06.10.2023
BOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Körüstan, KOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hısımcıl, BOSAB Bölge Müdürü Semih İdil ve KOSAB Müdürü Nurettin Uşak, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'a iade-i ziyarette bulundular.
BOSAB Bölge Müdürlüğü, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş'ı Ağırladı
21.09.2023
Barakafakih OSB Bölge Müdürlüğü, Bursa Valisi Sayın Mahmut Demirtaş'ı ağırladı. Ziyaret kapsamında, bölge yetkilileri Vali Demirtaş'a BOSAB'ın ekonomiye değer katan çalışmaları ve projeleri hakkında detaylı bilgi verdi.
Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi Düzenledik
23.02.2022
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Belgesi'ni alarak çoklu yönetim sistemine adım attı. Ayrıca Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ni kurulum aşamasına geçti.
İSG Çalıştayı Programı Düzenledik
11.11.2021
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), "İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı" düzenleyerek sektörde farkındalık yarattı. Tacettin Takma liderliğindeki etkinlik, güncel konuları ele aldı.
TS EN ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Belgemizi Aldık
11.11.2021
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), enerji performansını sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmek amacıyla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesini almıştır.
BOSAB’ın Kalite Yolculuğu Başladı
20.08.2021
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), kalite yönetiminde üstün performansını kanıtlayarak TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazanmıştır.
BTSO Başkanı İbrahim Burkay Çalışmaları Yerinde İnceledi
18.08.2021
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) sürdürülen alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, BOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Körüstan’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Alinur Aktaş BOSAB’da Altyapı Çalışmalarını İnceledi
18.08.2021
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.
BOSAB “Sıfır Atık” İle Hedef Büyüttü
18.08.2021
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), almaya hak kazandığı Sıfır Atık Belgesi ile sürdürülebilir kalkınma adına önemli bir hamle yaptı.
Sanayicinin Üzerindeki Yükler Kaldırılmalı
18.08.2021
BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, Merkez Bankası’nın piyasa beklentilerinin üstünde faiz artışı yapmasının bazı handikaplar içerdiğini belirterek “Büyüme ivmesinin sürmesi için sanayicinin üzerindeki yükler kaldırılmalı” dedi.
BOSAB’da Asfaltlama Başladı
18.08.2021
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) altyapı çalışmaları kapsamında sıcak asfalt dökme çalışmalarına başlandı. Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “15 kilometreyi kapsayan çalışma ile daha konforlu şartlarda üretime devam edeceğiz” dedi.
BOSAB’da 1 Günde Bin Kişi Aşılandı
18.08.2021
Sağlık Bakanlığı tarafından üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle yerinde aşı uygulamasına başlandı. Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde bin çalışan aşılandı.
BOSAB’ın Projesine BEBKA’dan Destek
20.09.2020
Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi, 15 bin metreküp su deposu yapılması ve şebeke geliştirilmesi projesiyle BEBKA’dan destek almaya hak kazandı.