BOSAB’ın Projesine BEBKA’dan Destek

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi, 15 bin metreküp su deposu yapılması ve şebeke geliştirilmesi projesiyle BEBKA’dan destek almaya hak kazandı.

Bünyesindeki 114 fabrikada yaklaşık 7 bin kişinin istihdam edildiği Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi (BOSAB), yatırım atağını sürdürüyor. BOSAB, su deposu ve şebeke ile ilgili proje için BEBKA’dan destek almaya hak kazandı.

 32 PROJE ARASINDA YER ALDI

Tekstilden otomotive gıdadan makine sanayine varıncaya kadar çeşitli iş kollarında üretim yapan firmaların yer aldığı ve şehir ile ülke ekonomisine önemli girdilerin sağlandığı Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi BOSAB, ‘15 bin metreküp Su Deposu Yapılması ve Şebeke Geliştirilmesi’ projesiyle, destek aldı. BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA’ya başvuru yapan 107 proje arasından sıyrılarak destek almaya hak kazanan 32 projeden birine imza attıkları için mutlu olduklarını söyledi.

 ‘ŞEHRİMİZ İÇİN DE ÖNEMLİ’

Bursa’nın en yeni organize sanayi bölgelerinden birisi olarak yatırım ataklarını sürdürdüklerini dile getiren Erdoğan Akyıldız, “BOSAB olarak alt yapı yenileme ve sıcak asfalt dökme çalışmalarına ‘tam kapanma’ döneminde de aralıksız devam ediyoruz. Böyle bir dönemde BEBKA tarafından projemize mali destek sağlanacak olması, mutluluğumuzu perçinledi. 2020 Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında aldığımız desteği çok önemsiyoruz. Sadece bölgemiz için değil şehrimiz için önemli bir gelişme. Sanayi bölgemizin gelişimine yadsınamaz katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın