BOSAB’da Asfaltlama Başladı

Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) altyapı çalışmaları kapsamında sıcak asfalt dökme çalışmalarına başlandı. Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “15 kilometreyi kapsayan çalışma ile daha konforlu şartlarda üretime devam edeceğiz” dedi.

Etrafında ‘yerleşim alanı bulunmayan’ ender organize sanayi bölgelerinden biri olan Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’nde (BOSAB) alt yapı yenileme çalışmalarının büyük bölümü tamamlandı. 114 fabrikanın yer aldığı BOSAB’da altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda sıcak asfalt dökme uygulamalarına başlandı.

AMAÇ, KONFORLU ULAŞIM

BOSAB’daki altyapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak fabrika yöneticileri ve çalışanları ile güzergâhı kullanacak sürücülerin kullanımına açılmasını amaçladıklarını belirten BOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Akyıldız, “Altyapı yatırımlarımızın yüzde 85’ini tamamladık. Tüm cadde ve sokaklar için yağmur suyu hatları çekildi. Eksik kanalizasyon hatları tamamlandı. Telekom hatları yenilenirken her yere fiber optik hatları döşeniyor. Doğalgaz hattı olmayan bölgelerin de eksikleri gideriliyor. Tüm bunlarla birlikte altyapısı biten cadde ve sokaklarda sıcak asfalt dökümü işlemini yoğun şekilde başlattık ve hızla devam ediyor. Dayanıklı malzemelerin son teknoloji ürünleriyle kullanıldığı asfaltlama çalışmaları, toplamda 15 kilometreyi kapsıyor. Hafta sonu, kısıtlamaların olduğu günlerde de çalışmaları kesintisiz sürdürüyoruz” diye konuştu.

SANAYİCİLERE ÖZEL TEŞEKKÜR

Sektörde öncü uygulamalarıyla öne çıkan örnek bir organize sanayi bölgesi olma vizyonuyla hareket ettiklerini de vurgulayan Erdoğan Akyıldız, “Bölgemizde 114 fabrikanın çarkları, 6 bin 500 personelle dönüyor.  Güçlü ve modern fabrikaları ve doğa dostu tesisleriyle üretim yapmaya devam eden BOSAB, başta şehrimize sonrasında da ülke ekonomimize katkı sağlamak için önemli bir konumda. Burada faaliyet gösteren firmaların daha konforlu şartlarda çalışabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte gerekli anlayışı gösteren bölgemizin sanayicilerine de teşekkür ediyoruz. Altyapı çalışmalarımız da bu hedef doğrultusundaki yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın